Cynamonowe gwiazdki - Zimtsterne

by - grudnia 19, 2016Zimtsterne to tradycyjne, bardzo popularne, niemieckie ciasteczka. Są delikatne i mięciutkie, a z wierzchu pokrywa je cienka warstwa bezy.

Składniki:
  • 400g zmielonych migdałów 
  • 250g cukru pudru + trochę do posypania blatu
  • 3 białka
  • szczypta soli
  • 2 łyżeczki cynamonu
Migdały wymieszać z cynamonem. Dwa białka ubić na sztywno ze szczyptą soli. Dalej ubijając dodać stopniowo 150 g cukru pudru.
Następnie wsypać migdały z cynamonem i całość wymieszać drewnianą łyżką. Na koniec całość zagnieść rękami na jednolitą bryłę (fot.1)
Ponieważ ciasto jest dosyć klejące, proponuję rozwałkować je między dwoma kawałkami folii spożywczej na grubość ok. 7 mm.
Z ciasta wykrawać foremką gwiazdki (fot.2) i układać je na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Foremkę można od przemyć ciepłą wodą, żeby ciasto się do niej nie kleiło.
Pozostałe białko ubić na sztywno. Dalej ubijając dodać stopniowo 100 g cukru pudru. Ubitym białkiem posmarować grubo i równomiernie gwiazdki przy pomocy pędzelka (fot.3).
Piec, jedną blachę po drugiej, w nagrzanym piekarniku ok. 15-20 minut w temperaturze 150°C (bez termoobiegu) na dolnej szynie piekarnika. Bardzo ważne jest w tych ciasteczkach, żeby beza na górze pozostała biała. Studzić na kratce (fot.4).

Źródło: domowe-wypieki.pl (z niewielkimi zmianami)


  drukuj przepis

Te przepisy mogą ci się spodobać

0 komentarzy